SMAJ16CA
Extended
Manufacturer
SUNMATE Elec
MFR.Part #
SMAJ16CA
JLCPCB Part #
C2991110
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 15.4A 16V 20.5V 26V 400W 5uA Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS