BZX84C68
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX84C68
JLCPCB Part #
C118595
Package
TO-236
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 240Ω 350mW 50nA 64V~72V 68V TO-236 Zener Diodes ROHS