TN1215-600B
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
TN1215-600B
JLCPCB Part #
C222183
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-40℃~+125℃ 1 SCR 1.3V 1.6V 12A 15mA 40mA 600V TO-252-2(DPAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS