STU10N60M2
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STU10N60M2
JLCPCB Part #
C5931944
Package
TO-251(IPAK)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 13.5nC@10V 400pF@100V 4V 600V 600mΩ@10V 7.5A 85W TO-251(IPAK) MOSFETs ROHS