STPS40L45CT
MFR.Part #
STPS40L45CT
JLCPCB Part #
C34996
Package
TO-220
Description
1 Pair Common Cathode 20A 220A 45V 530mV@20A 600uA@45V TO-220 Schottky Diodes ROHS