STP8NK100Z
MFR.Part #
STP8NK100Z
JLCPCB Part #
C411402
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.85Ω@10V 102nC@800V 160W 174pF 1kV 2.18nF 36pF 4.5V 6.5A N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS