STP60NF06
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP60NF06
JLCPCB Part #
C60610
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.66nF 110W 140pF 16mΩ@10V 4V 60A 60V 73nC@30V TO-220 MOSFETs ROHS