STP16NF06L
MFR.Part #
STP16NF06L
JLCPCB Part #
C183636
Description
1 N-channel 100mΩ@5V 10nC@5V 16A 2.5V 29pF 345pF 45W 60V 72pF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS