STP20NM60FP
MFR.Part #
STP20NM60FP
JLCPCB Part #
C501029
Package
TO-220FP
Description
-65℃~+150℃ 1 N-channel 1.5nF 20A 290mΩ@10V 35pF 3V 45W 54nC@480V 600V TO-220FP MOSFETs ROHS