STP11NM60FP
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP11NM60FP
JLCPCB Part #
C10644
Package
TO-220F-3
Description
11A 35W 450mΩ@10V,5.5A 5V@250uA 600V N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS