STP10NK70Z
MFR.Part #
STP10NK70Z
JLCPCB Part #
C7324982
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 150W 2nF@25V 4.5V 700V 8.6A 850mΩ@10V 90nC@10V TO-220 MOSFETs ROHS