STL13N65M2
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STL13N65M2
JLCPCB Part #
C2970905
Package
VDFN-8-Power
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.1pF 17nC@10V 27.5pF 475mΩ@10V 4V 52W 590pF 6.5A 650V N-Channel VDFN-8-Power MOSFETs ROHS