STF4N52K3
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STF4N52K3
JLCPCB Part #
C7373191
Package
TO-220FP
Description
1 N-channel 11nC@10V 2.5A 2.6Ω@10V 20W 334pF 4.5V 525V TO-220FP MOSFETs ROHS