STF10N60M2
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STF10N60M2
JLCPCB Part #
C377949
Package
TO-220FP
Description
-55℃~+150℃ 0.84pF 1 N-channel 13.5nC@10V 22pF 25W 400pF 4V 600V 600mΩ@10V 7.5A N-Channel TO-220FP MOSFETs ROHS