STB100N10F7
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STB100N10F7
JLCPCB Part #
C490688
Package
D2PAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 150W 4.369nF 4.5V 61nC@10V 80A 8mΩ@10V D2PAK MOSFETs ROHS