SMCJ15A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMCJ15A-TR
JLCPCB Part #
C1976370
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15V 17.6V 200nA 32.5V 64A@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS