SMC30J12A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMC30J12A
JLCPCB Part #
C1974104
Package
SMC
Description
-55℃~+175℃ 1.045kA@8/20us 12V 14V 200nA 25.3V 36kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS