SMBJ40A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMBJ40A-TR
JLCPCB Part #
C86597
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W 64.5V 9.7A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS