STD6N65M2
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STD6N65M2
JLCPCB Part #
C2970537
Package
DPAK
Description
-55℃~+150℃ 0.65pF 1 N-channel 1.35Ω@10V 12.8pF 226pF 4A 4V@250uA 60W 650V 9.8nC@10V N-Channel DPAK MOSFETs ROHS