SMB15F36A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMB15F36A
JLCPCB Part #
C3699893
Package
SMB-Flat(DO-221-AA)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 131A@8/20us 200nA 36V 40V 76V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB-Flat(DO-221-AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS