SMB15F28A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMB15F28A
JLCPCB Part #
C3715150
Package
SMB-flat
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 169A@8/20us 200nA 28V 31.1V 59V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS