SMAJ70CA-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMAJ70CA-TR
JLCPCB Part #
C132932
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 146V 16A@8/20us 2.3kW@8/20us 200nA 70V 81.9V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS