SMAJ33A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMAJ33A-TR
JLCPCB Part #
C1973481
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 33A@8/20us 33V 38.6V 400W 69.7V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS