SMA6T18AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6T18AY
JLCPCB Part #
C1975451
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 15.3V 18V 200nA 275A@8/20us 32.3V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS