SMA6J33A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6J33A-TR
JLCPCB Part #
C133679
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+175℃ 200nA 33V 38.6V 4kW@8/20us 57A@8/20us 69V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS