SMA6F8.5AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F8.5AY
JLCPCB Part #
C1974350
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 19.5V 205A@8/20us 20uA 4kW@8/20us 8.5V 9.9V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS