SMA6F70A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F70A
JLCPCB Part #
C1977159
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 146V 200nA 48.5W@8/20us 5.5A 70V 77.9V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS