SMA6F48A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F48A
JLCPCB Part #
C3714573
Package
SMA-flat
Description
100V 40A@8/20us 48V 53.2V 600W TVS SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS