SMA6F40AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F40AY
JLCPCB Part #
C3707300
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 200nA 40V 44.4V 48A@8/20us 600W 84V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS