SMA6F18A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F18A
JLCPCB Part #
C1975949
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 18V 200nA 20V 21.5A 29.2V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS