SMA6F12A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F12A
JLCPCB Part #
C1975963
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 12V 13.3V 19.9V 200nA 31A 4kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS