SMA6F11A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F11A
JLCPCB Part #
C3704574
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 11V 12.3V 18V 200nA 33.8A 600W IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS