SM6T68AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SM6T68AY
JLCPCB Part #
C1975655
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 121V 1uA 3.17A@8/20us 4kW@8/20us 64.6V 68V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS