LK112M33TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LK112M33TR
JLCPCB Part #
C155584
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 14V 150mA 250uA 3.3V 30uVrms 350mV@(150mA) 55dB@(400Hz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS