L5150GJTR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
L5150GJTR
JLCPCB Part #
C521839
Package
PowerSSO-12
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 150mA 40V 48dB@(100Hz) 500mV 55uA 5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive PowerSSO-12 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS