LF33CPT-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LF33CPT-TR
JLCPCB Part #
C2971029
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 3.3V 500mA 500uA 50uVrms 700mV@(500mA) 80dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS