LE33CD-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LE33CD-TR
JLCPCB Part #
C155581
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 18V 200mV@(100mA) 3.3V 500uA 50uV 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS