LDL1117S33R
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LDL1117S33R
JLCPCB Part #
C435835
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2A 18V 3.3V 500uA 600mV@(1.2A) 60uVrms 87dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS