LDK130M18R
MFR.Part #
LDK130M18R
JLCPCB Part #
C377955
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 300mA 400mV@(300mA) 5.5V 51uVrms 55dB@(10kHz) 60uA Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS