LDK130C32R
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LDK130C32R
JLCPCB Part #
C5267899
Package
SOT-323-5L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 3.2V 300mA 30uA 5.5V 55dB@(10kHz) Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Fixed Positive SOT-323-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS