LD1117V33
MFR.Part #
LD1117V33
JLCPCB Part #
C283467
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(800mA) 100uV 15V 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS