LD1117S18TR
MFR.Part #
LD1117S18TR
JLCPCB Part #
C80598
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V@(800mA) 1.8V 100uV 15V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS