L78L33ABZ-AP
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
L78L33ABZ-AP
JLCPCB Part #
C81360
Package
TO-92-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 3.3V 30V 40uV 49dB@(0.12kHz) 6mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS