L78L12ACUTR
MFR.Part #
L78L12ACUTR
JLCPCB Part #
C69601
Package
SOT-89-3
Description
0℃~+125℃ 1 100mA 12V 35V 42dB@(120Hz) 6mA 80uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS