L6932D2.5
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
L6932D2.5
JLCPCB Part #
C3744679
Package
SOIC-8
Description
-25℃~+125℃@(Tj) 1 14V 2.5V 200uA 2A 75dB@(120Hz) Fixed PG Pin、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS