L6932D1.2TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
L6932D1.2TR
JLCPCB Part #
C262904
Package
SO-8
Description
-25℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V~5V 14V 200uA 2A 75dB@(120Hz) Adjustable PG Pin、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS