L5150CJTR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
L5150CJTR
JLCPCB Part #
C222100
Package
PowerSSO-12
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 150mA 40V 48dB@(100Hz) 500mV@(150mA) 55uA 5V Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive PowerSSO-12 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS