KF25BDT-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
KF25BDT-TR
JLCPCB Part #
C5779815
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.5V 20V 400mV 500mA 50uA 50uV 82dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS