BTA26-600BRG
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
BTA26-600BRG
JLCPCB Part #
C54515
Package
TOP-3
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.55V 250A@50Hz 25A 35mA 50mA 600V TOP-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS