BTA20-600CWRG
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
BTA20-600CWRG
JLCPCB Part #
C154542
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 TRIAC 1.5V 20A 35mA 50mA 600V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS